opona2
Taneční obor a Klub rodičů Tanečního oboru
ZUŠ Na Střezině Hradec Králové
Adresa TO: ZŠ Jih, Luční ul., HK 3, tel. 495 453 059, fax 495 279 660, e-mail tanec@strezina.cz
Václav Šust - Pavel Horák
KOČIČÍ MĚSTO aneb KEC
Taneční muzikál a trochu thriller pro malé i velké, o tom, zdali to kočky mají lehké.

SCÉNOSLED:     Obraz I.     »» Obraz II.     »» Obraz III.     »» Obraz IV.

PŘEDEHRA
Malé kotě Miau, zatím nepoznalo nic než mámin pelíšek a chvíli pohody u staré paní. Přijde ale nový pán a ten ho jednou večer pohodí na smetišti.
OBRAZ I.
Scéna 1 - Kde to jsem?
Miau je poprvé jinde než doma u lidí a smetiště je plné podivných věcí. Je ale také oblíbeným místem setkání nejrůznějších koček a večer je jejich čas.
Scéna 2 - Entrée koček
Kotě se pro jistotu schová a sleduje zpívající a tančící "Kočky z předměstí".
Scéna 3 - Jsem Švihák a kdo je víc
Kočičí sněm přeruší příchod kocoura Šviháka, elegána bez závazků, kráčejícího volně světem a hledajícího svůj ráj - Kočičí město. Kočky na něm mohou oči nechat, ale Švihák se jen tak s někým nezahodí.
Scéna 4 - Hele, ty jsi máma?
Objev schovávajícího se kotěte je pro něho ovšem nezvyklá situace. Tím spíš že "to" mluví i když nic neví a ještě "to"má šťouravé otázky.
Miau má ale celkem jasno. Nejlíp bylo u mámy. Sice ji vlastně skoro nevidělo, ale to neznamená, že by ji zase nemohlo najít. Pro Šviháka je nejprve představa, že by se měl zčistajasna starat o něco tak neschopného, ba neuchopitelného, nemožná. Ale odolejte malému kotěti... i když jste kocour. A tak vyrážejí "na ty cesty" spolu.
Scéna 5 - Pýcha
Na ulici mezi chudou a lepší čtvrtí se potkávají i dva kočičí světy. A kočka Pyška, kočičí Barbie s čenichem patřičně nahoru, doprovázena svými snaživými Patolízalkami sem ráda chodí ukazovat těm Šmudlám z předměstí, kdo je tu V.I.P. Říká se ale, že pýcha předchází pád. A naši poutníci pokračují dál.
Scéna 6 - Lakomství
Samolibý kočičí Harpagonek Lakotník rozhodně nemá ve zvyku dělit se o těžce nabytou potravu s kdejakým pocestným. Ještě tak radu, tu by snad mohl dát zdarma. A nemusí ji ani hlídat. Neměl by ovšem zapomínat na svoji mňamku, na ulici nejsou jen kočky.